Toshiba: nowe notebooki pod koniec kwietnia

Na konferencji prasowej, zorganizowanej w miejscu dość nietypowym, bo w jednym z warszawskich salonów meblowych, przedstawiciele koncernu Toshiba zaprezentowali nowe modele notebooków tej firmy.

O nowych notebookach Toshiby informowaliśmy już wcześniej, jednak modele P300 to nie jedyne nowości w ofercie japońskiego koncernu. Oprócz tych 17-calowych notebooków koncern wprowadza też modele A300 z 15,4-calowym wyświetlaczem oraz U400 z 13,8-calowym ekranem - o te komputery poszerzą się zarówno linie Satellite, jak i Satellite Pro.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia komputerów U400 reprezentujących obie serie.

Toshiba Satellite U400

Toshiba Satellite U400

Toshiba Satellite Pro U400

Toshiba Satellite Pro U400

Przedstawiciele firmy w trakcie konferencji prasowej zapewniali, że premierowe "satelity" charakteryzują się tymi samymi rozwiązaniami, podstawowym czynnikiem wyróżniającym je od siebie jest tylko rozmiar matrycy LCD. Przekonywali oni również, iż rynek notebooków już nie jest rynkiem niszowym, a posiadanie notebooka nie jest już wyróżnikiem statusu. Zdaniem przedstawicieli Toshiby najważniejszym wyróżnikiem jest design komputera przenośnego, stąd też owo wiosenne odświeżenie serii.

Ciekawie zapowiadają się dalsze plany wydawnicze firmy. Toshiba już zapowiada odświeżenie linii notebooków multimedialnych Qosmio, w tym wprowadzenie modelu wyposażonego w ekran o przekątnej 18 cali. Możemy też przygotowywać się powoli na premierę koprocesorów multimedialnych SpursEngine, także w maszynach linii konsumenckiej, czyli właśnie Satellite.

Firma zapewnia, że wszystkie konfiguracje nowych komputerów będą dostępne do nabycia w Polsce pod koniec kwietnia.

Co ciekawe, zainteresowanie przedstawicieli firmy wywołał zabrany przez nas na konferencję redakcyjny MacBook Air. Organizatorzy na zakończenie oficjalnej części spotkania zaprezentowali zgromadzonym miniaturowego laptopa Portege R500 (chociaż, jak przekonywali, nie było tego w planach). Wszystko po to, aby udowodnić, że propozycja Toshiby nie ustępuje urządzeniu Apple'a, a niekiedy go prześciga (np. waży mniej mimo wbudowanego napędu optycznego).