Toshiba pokaże dwurdzeniowy, 10-calowy tablet na CES

W Sieci krążą pierwsze zdjęcia tabletu Toshiby. 10,1-calowe urządzenie pracujące pod kontrolą Androida zostanie zaprezentowane na targach CES. Znana jest już jego specyfikacja.

Oficjalna prezentacja tabletu Toshiby ma nastąpić podczas zbliżających się targów CES. Serwis Engadget już teraz udostępnił zdjęcia i częściową specyfikację urządzenia.

Tablet wyposażony będzie w 10,1-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280x800 pikseli. Z tyłu znajdzie się 5-megapikselowy aparat, a z przodu nad wyświetlaczem 2-megapikselowa kamerka do wideokonferencji. Tylna obudowa została wyłożona specjalnym antypoślizgowym materiałem. Dodatkowo będzie można ją łatwo wymieniać na inne wersje kolorystyczne.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]

Tablet Toshiby posiada pełnowymiarowe wejścia USB, HDMI oraz wejście mini-USB i slot na karty SD. Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2. Toshiba planuje użyć jeszcze nie zaprezentowanej wersji systemu Android Honeycomb, która ma być specjalnie zmodyfikowana pod urządzenia typu tablet.