Toshiba przewiduje mniejsze zyski

Firma Toshiba zrewidowała ostatnio prognozy dotyczące tegorocznych zysków. Okazuje się, że będą one dużo mniejsze niż pierwotnie zakładano. Wszystko przez rynek półprzewodników.

Toshiba, jeden z największych producentów notebooków na świecie, ogłosił publicznie informacje o pogorszeniu prognoz dotyczących tegorocznych zysków. Grupa straciła bowiem w okresie od kwietnia do września około 30 miliardów jenów.

Firma za złą sytuację wini przede wszystkim rynek półprzewodników. Toshiba straciła na tym polu, od końca marca tego roku, już 65 miliardów jenów.

Okazuje się, że sytuacja firmy przedstawia się znacznie gorzej niż 12 miesięcy temu. W analogicznym okresie roku poprzedniego spółka zarobiła bowiem ponad 80 milionów jenów. Obecna strata może więc trochę dziwić. Jednak zdaniem włodarzy firmy jest to w pełni zrozumiałe.

"Wpływ rynku półprzewodników jest tak widoczny, bowiem firma poświęciła dużo pieniędzy by się w nim rozwinąć. Niestety, niekorzystna sytuacja na rynku nieco pokrzyżowała nam plany."

Toshiba zredukowała więc swoje prognozy dotyczące tegorocznych dochodów. Zdaniem specjalistów tej firmy spółce uda się zarobić jedynie 150 miliardów jenów. To o 22% mniej niż przewidywano.


Zobacz również