Toshiba przygotuje procesory dla "pecetowego" smartfona

Toshiba będzie najprawdopodobniej jednym z pierwszych producentów, który zaangażuje się w platformę Ara zakładającą budowę modularnego smartfona.

Project Ara to rozwiązanie opracowywane przez specjalistów z należącej do firmy Google grupy Advanced Technology and Projects, która na szczęście nie została sprzedana wraz z Motorolą. Zakłada on stworzenie modularnego smartfona pozwalającego, podobnie jak w przypadku komputera PC, na wymianę wybranego podzespołu.

Google dostarczać będzie szkielety zwane "Endo" (znajdzie się na nich płyta główna), natomiast przystępujące do projektu firmy przygotują moduły (np. wyświetlacza, czy aparatu fotograficznego), które można będzie w nim umieszczać. Wspomniane szkielety będą różne i zaoferują od 5 do dziesięciu sekcji na wspomniane komponenty pozwalając konsumentowi na samodzielne skompletowanie smartfona.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]
Toshiba przygotuje procesory dla "pecetowego" smartfona

Projekt Ara - szkielet Endo

Toshiba wspiera Project Ara

Nikkei donosi, że w Project Ara już w październiku 2013 roku postanowiła zaangażować się firma Toshiba. Aktualnie pracuje już podobno nad trzema typami przeznaczonych dla niego procesorów. Układy te mają znaleźć zastosowanie zarówno wewnątrz modularnych smartfonów, jak i w postaci modułów.

Wedle założeń Google, pierwsze urządzenia zbudowane w ramach projektu Ara powinny trafić na rynek na początku 2015 roku.