Toshiba wciąż stawia na DVD

XD-E500 to oznaczenie najnowszego odtwarzacza DVD firmy Toshiba. Urządzenie wyposażone zostało w technologię XDE (eXtended Detail Enhancement) pozwalającą na konwersję klasycznego filmu DVD do formatu HD.

Odtwarzacz Toshiba XD-E500 pozwala na konwersję filmów DVD (480p) do formatu HD (720p, 1080i lub 1080p) - dba o to technologia XDE (eXtended Detail Enhancement). Producent przekonuje, że jakość otrzymanego w ten sposób obrazu niewiele odbiega od tej, którą oferują odtwarzacze HD (patrz też: "Toshiba: nowe DVD zamiast Blu-ray?").

"Technologia XDE pozwala na skorzystanie z filmów DVD i przeskalowanie ich do jakości zbliżonej do HD. Toshiba dostarcza klientom tego czego chcą - doznań związanych z oglądaniem obrazu wysokiej jakości za niewielką cenę" - tłumaczy Louis Masses z firmy Toshiba.

Toshiba XD-E500

Toshiba XD-E500

Urządzenie może się pochwalić certyfikatem DivX oraz złączem HDMI-CEC. Jego wymiary to 430 x 50 x 198 mm, natomiast waga wynosi blisko 1,6 kg. Wśród obsługiwanych nośników znalazły się DVD-Video, DVD-R, DVD-RW, CD, CD-R, CD-RW i CD-DA.

XD-E500 powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 150 USD. Jego dokładną specyfikację można znaleźć na witrynie producenta.