Toshiba wprowadza na rynek telewizor 55X3 4K2K 3D. Cena: ok. 11 600 USD

Za dwa dni Toshiba wprowadzi na japoński rynek telewizor noszący oznaczenie 55X3 i pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Urządzenie zapewnia też "bezokularowy" obraz 3D.


Obecnie dominująca na rynku telewizorów technologia pozwalająca na wyświetlanie "trójwymiarowego" obrazu ma jedną podstawowa wadę. Chodzi o fakt, że wygenerowaną przez odbiornik głębię możemy zauważyć jedynie, gdy założymy na nos specjalne okulary (aktywne lub pasywne).

Przyszłość należy jednak do technologii zdolnych do "trójwymiarowego" zmylenia naszego wzroku bez stosowania żadnych niewygodnych rozwiązań. Jednym z takich urządzeń jest najnowszy telewizor Toshiby - model 55X3 (ZL2) - który trafi wkrótce do sprzedaży na rynku japońskim.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

3D bez okularów

Nowość, która jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie konstrukcją japońskiego producenta, oferuje 55-calowy ekran, na którym możemy obserwować "trójwymiarowy" obraz bez zakładania okularów. Co więcej, posiada ona też specjalny system, który śledzi za pomocą wbudowanej w odbiornik kamery położenie głów oglądających i automatycznie optymalizuje obraz 3D. Wyświetlany on jest w rozdzielczości 720p.

Oczywiście jak na tego typu sprzęt przystało, nie zabrakło w nim również funkcji konwersji materiałów 2D do 3D.

Niewiarygodna rozdzielczość

Tym czym jeszcze bardziej zaskakuje nowy telewizor Toshiby jest jego ogromna rozdzielczość wynosząca aż 3850 x 2160 pikseli! Jest to wartość aż czterokrotnie większa od obecnie wykorzystywanej na rynku rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Warto też wspomnieć, że urządzenie posiada podświetlenie z systemem lokalnego wygaszania, który zarządza 240 strefami.

Sprzęt tylko dla bogaczy

55X3 trafi do sprzedaży na rynku japońskim 10 grudnia. Oczywiście przeznaczony on jest dla osób dysponujących naprawdę grubym portfelem, które bez mrugnięcia okiem będą w stanie wyciągnąć z niego, bagatela, 900 000 jenów, czyli (po przeliczeniu wg dzisiejszego kursu) 11 625 USD.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: