Toshiba zaoferuje laptopy z OpenSolaris

Na bardzo odważne posuniecie zdecydowała się firma Toshiba. Japoński gigant branży IT postanowił zaoferować nowe laptopy z preinstalowanym systemem operacyjnym OpenSolaris. Niestety, z oferty będzie można skorzystać jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Toshiba zdecydowała się zaoferować swoim klientom laptopy z preinstalowanym systemem operacyjnym OpenSolaris. Producent chce jednak na razie sprawdzić zainteresowanie potencjalnych klientów. Dlatego właśnie sprzęt z takim oprogramowaniem dostępny będzie jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych. Póki co, nie są znane konkretne modele komputerów z OpenSolaris. Tajemnicą pozostaje również cena takich notebooków.

Czy nowe laptopy Toshiby odniosą sukces? Na to pytanie ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony sprzęt wyposażony w OpenSolaris będzie z pewnością znacznie tańszy niż ten działający pod kontrolą systemu Windows. Jednak dziecko Sun Microsystems jest z pewnością dużo bardziej skomplikowane, dostępna jest również mniejsza ilość aplikacji (zarówno w porównaniu do Windowsa jak i Linuksa).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Przypomnijmy, że OpenSolaris to projekt firmy Sun Microsystems. Oferuje on szereg wyjątkowych opcji, dzięki którym ma w opinii twórców stawić czoła Linuksowi. System (który powstał w wyniku inicjatywy Project Indiana i nad którym prace rozpoczęto w 2005 r.) jest oparty na jądrze oprogramowania Solaris i obsługuje szereg funkcjonalności, takich jak np. ZFS (Zettabyte File System) i Dynamic Tracing (DTrace; możliwość predyktywnego naprawiania usterek).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: