Toshiba zapowiada europejską premierę HD DVD

Przedstawiciele HD DVD Promotion Group zapowiadają, że w czwartym kwartale bieżącego roku będziemy świadkami oficjalnej europejskiej premiery technologii HD DVD. Olivier Van Wynendaele z Toshiba Information Systems UK poinformował, że jego firma opracowała 12-miesięczną strategię przekonywania Europejczyków do nowej technologii.

Podczas pierwszej półrocznej fazy, która rozpocznie się przed świętami Bożego Narodzenia, kampania promocyjna zostanie skierowana do osób, które lubią być posiadaczami nowinek technologicznych. To przede wszystkim mężczyźni. Po sześciu miesiącach na rynku ma już być wystarczająco dużo tytułów, by przekonać innych mieszkańców Starego Kontynentu do rezygnacji z DVD na rzecz HD DVD.

Toshiba przewiduje, że do końca przyszłego roku w Europie sprzeda się milion odtwarzaczy HD DVD. Obecnie filmy w formacie HD DVD można kupić w USA. W sklepach znajduje się 21 tytułów, a w lipcu zadebiutuje 7 kolejnych. Przed świętami Bożego Narodzenia Amerykanie będą mogli kupić około 150 filmów na HD DVD.