Total Commander 6.50 już jest!

Ukazała się finalna wersja jednego z najlepszych menedżerów plików - Total Commandera. Wydanie 6.5 zawiera m.in. ulepszone opcje podglądu (widok miniatur obrazków w głównym oknie, konfigurowanie własnych kolumn, poziome rozmieszczanie okien) oraz zarządzanie wtyczkami. Ponadto dodano zaawansowane opcje do wielokrotnej zmiany nazw plików oraz usprawniono pracę z klientem FTP. Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji z naszego serwisu.

Total Commander 6.50 już jest!
Total Commander pozwala na dostęp do systemu plików Windows, a także innych, np. Pocket PC. Część z imponujących możliwości programu to wbudowana przeglądarka i edytor plików tekstowych, obsługa kilkunastu formatów kompresji (m.in. ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE) oraz zintegrowany klient FTP (wraz z obsługą HTTP Proxy).

Zmiany w najnowszej wersji:

- Thumbnail view: pozwala oglądać w oknie TC miniatury plików graficznych;

- możliwość ustawienia widoku własnych kolumn - użytkownik może teraz samodzielnie je dodawać, edytować i usuwać (np. Nazwa, Rozszerzenie, Atrybuty) a następnie zapisać jako schemat;

- ulepszone zarządzanie wtyczkami, w tym przebudowane okno właściwości wtyczek - w poprzedniej wersji trzeba było "przeskakiwać" w ustawieniach, w zależności od rodzaju instalowanej wtyczki;

- dodano automatyczną instalację 'pluginów' oraz przycisk odwołujący użytkownika do strony z wtyczkami;

- wyszukiwanie zaszyfrowanych plików w partycjach NTFS;

- ulepszono poruszanie się po katalogach, drzewie katalogów;

- pokazywanie prędkości transferu w czasie synchronizacji folderów;

- FTP obsługuje skompresowane pliki MODE Z przy pobieraniu i wysyłaniu;

- usprawniono narzędzie do wielokrotnej zmiany plików (dostępne nowe opcje i historia zmian);

Wtyczki do TC

Total Commandera (wcześniej znanego pod nazwą Windows Commander) zna pewnie każdy użytkownik komputera - to z pewnością jeden z najpopularniejszych i najlepszych menedżerów plików, umożliwiający łatwe i wygodne dokonywanie dowolnych operacji na plikach, zgromadzonych zarówno na lokalnych dyskach, jak i innych lokalizacjach (dyskach sieciowych, serwerach FTP). Nie każdy jednak wie, że w prosty sposób - za pomocą odpowiednich wtyczek - można rozszerzać jego możliwości, tak, by stał się 'programem marzeń', optymalnie dostosowanym do potrzeb konkretnego użytkownika. W poniższym tekście prezentujemy zestaw najciekawszych wtyczek oraz wskazówki, które pomogą Wam je zainstalować. Kliknij tutaj.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie producenta.