Total Commander 7.0 - na razie testowo

Christian Ghisler, autor jednego z najpopularniejszych programów do zarządzania plikami, opublikował na swojej stronie pierwszą publiczną betę nowego wydania. Zmiany objęły interfejs graficzny oraz funkcje. Teraz można jeszcze bardziej dostosować program do własnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z "siódemką".

Total Commander 7.0 - na razie testowo
Total Commander to menedżer plików o ogromnych możliwościach, charakteryzujący się jednocześnie prostotą obsługi. Dzięki widokowi plików w dwóch panelach użytkownik może z łatwością przełączać się pomiędzy dyskami i katalogami. Kopiowanie z jednego miejsca do drugiego jest bardzo intuicyjne, bo widać zarówno folder źródłowy jak i docelowy. Dostępne są wszystkie funkcje związane z zarządzaniem plikami w systemie Windows - kopiowanie, przenoszenie, zmiana nazwy, zmiana atrybutów plików, podgląd i wiele innych. Wbudowany klient FTP pozwala połączyć się z serwerami plików i wymieniać z nimi dane tak, jakby była to zwykła dyskietka. Obsługa kilkunastu formatów kompresji pozwala na przeglądanie archiwów bez konieczności instalacji dodatkowych modułów.

Użytkownicy bardzo sobie chwalą możliwość dostosowania konfiguracji do indywidualnych potrzeb, dzięki rozbudowanym opcjom związanym z interfejsem oraz obsłudze wtyczek. To one sprawiają, że można przeglądać partycje obsługiwane przez systemy z rodziny Linux oraz zwiększać możliwości edycji plików.

Najważniejsze nowości:

- uaktualniono interfejs graficzny użytkownika;

- dodatkowe ustawienia tła;

- funkcja porównywania plików pozwala także na edycję i poprawki;

- osobny panel widoku drzewa;

- lepsza edycja plików graficznych;

- logi operacji plików;

- litery dysku w zakładkach folderów;

- wsadowa zmiana nazw plików pozwala na edycję metadanych np. w plikach MP3;

- więcej opcji w oknie dialogowym "zastąp" w czasie nadpisywania plików;

- wykluczanie zaznaczenia folderów;

- wydłużenie linii poleceń do 8191 znaków (Windows XP) lub 2047 (Windows 2000);

- automatyczne uzupełnianie poleceń.

Pobierz plik

Jest to pierwsza publiczna beta wydania 7. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.