Total Commander. Bardzo dobry menedżer plików na Androida

Jedną z zalet systemu Android jest otwarty system plików. Ponieważ producenci rzadko kiedy instalują na swoich urządzeniach program do ich przeglądania, warto poznać menedżery plików dostępne w Google Play. Jednym z takich programów jest Total Commander.


Total Commander

Nazwa programu powinna bardzo dobrze kojarzyć się wieloletnim użytkownikom komputerów. Gdy o smartfonach jeszcze nikt nie słyszał, program ten pozwalał na wygodne zarządzanie plikami na komputerach PC. Mobilna wersja tego menedżera plików posiada wszystkie funkcje, które powinien mieć ten typ aplikacji. Pozwala na przenoszenie całym podfolderów, rozpakowywanie archiwów zip i rar i edycję plików tekstowych z poziomu aplikacji. Obsługuje wysyłanie plików przez Bluetooth, a dla zrootowanych urządzeń możliwe jest przeglądanie folderów systemowych. Pliki i foldery można przeglądać w dwóch panelach jednocześnie. Aplikacja posiada polską wersję językową i bardzo dobre oceny w sklepie Google Play. Niemniej jednak ciężko nam się zdecydować, którego programu używać jako główny menedżer plików. Ciekawymi propozycjami są także ES File Explorer, a na bieżąco śledzimy rozwój Solid Explorera - ta aplikacja pochodzi od polskiego developera. Dostępna jest jako beta, ale ma duży potencjał.

Zobacz także:

Android po Google I/O. Nowy tablet, nowy system, nowe aplikacje

Firefox dla Android. Nowa aktualizacja, znaczna poprawa

Rublon. Loguj się na komputerze bez wpisywania hasła

Pobierz Total Commander

Aplikację pobierzecie ze sklepu Google Play. Jest ona bezpłatna, a w tym samym sklepie po wybraniu opcji “więcej od tego programisty" możecie przejrzeć cały zestaw pluginów do programu, pozwalających na bardziej zaawansowane działania, w tym obsługi sieci LAN oraz dostępu do serwerów FTP.