Total Commander na Windows Phone już dostępny w wersji beta

Total Commander to aplikacja, którą znają chyba wszyscy starsi stażem użytkownicy systemów Microsoftu. Ten menedżer plików lata świetności ma już za sobą, ale na przestrzeni lat zdobył wielu fanów. Teraz z nowej wersji aplikacji mogą skorzystać użytkownicy najnowszej wersji systemu Microsoftu przeznaczonej na smartfony, czyli Windows Phone.

Nowy Total Commander pod względem wizualnym nie ma zbyt wiele wspólnego z oryginalnym wydaniem. Aplikacja przygotowana została dla kafelkowego systemu z Modern UI i pasuje stylistycznie do interfejsu innych aplikacji na Windows Phone. Systemowa aplikacja pliki dodana w ostatniej dużej aktualizacji jest nieco bardziej ascetyczna, ale nie oferuje też tylu funkcji.

Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią możliwości, jakie da im Total Commander na Windows Phone. Oprócz przeglądania plików znajdujących się w pamięci telefonu i wykonywania na nich podstawowych operacji (kopiowanie, przenoszenie, tworzenie folderów, sortowanie itp.) można między innymi połączyć się z serwerem FTP i rozpakować i spakować pliki do archiwum ZIP z szyfrowaniem AES. Oczywiście w aplikacji na Windows Phone nie mogło też zabraknąć integracji z chmurą OneDrive. Pliki można też udostępniać znajomym np. poprzez wiadomość email.

Zobacz również:

  • Windows 11 aktualizacja KB5005188 - co nowego?
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?
Total Commander na Windows Phone już dostępny w wersji beta

Total Commander pojawił się w sklepie Windows Store i dostępna jest na razie jako wydanie oznaczone Beta. Program jest bezpłatny, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się pełna, stabilna wersja.