Total Uninstall - jak usuwać, to całkowicie

Przy deinstalacji programów z systemu zdarza się często, że pozostają po nich wirtualne "śmieci" - wpisy do rejestru, pliki czy też niepotrzebne skróty. Można je usunąć choćby CCleanerem, ale lepiej użyć aplikacji, która zlikwiduje wszystko w samym procesie deinstalacji.

Total Uninstall powstał po to, aby przy odinstalowaniu programów z systemu usunięte zostały także wszystkie powiązane z nimi pliki i wpisy do rejestru. Na uwagę zasługuje ciekawa metody działania aplikacji. Po uruchomieniu skanuje ona system, tworząc logi dotyczące istniejących już aplikacji wraz z ich powiązaniami. Dzięki temu można je potem usunąć z poziomu Total Uninstall nawet bez użycia deinstalatora producenta. Inna funkcja to śledzenie zmian, jakie wprowadzane są do systemu przez instalowane programy. Dzięki temu w obu przypadkach usuwane jest wszystko, co wprowadzają one do systemu.

Total Uninstall - jak usuwać, to całkowicie

Total Uninstall

Aplikacja może pomóc także transferze programów do nowego komputera. Jest to dość prosty proces, którego dokładny opis znajduje się tutaj. Najnowsza wersja Total Uninstall - oznaczona numerem 6.5.0 - znajduje się na naszej stronie. W tej edycji poprawce uległy mechanizmy związane z przywracaniem profili i aplikacji w przypadku, gdyby nie powiodło się ich przeniesienie na nowy komputer. Nie obyło się także bez likwidacji kilku mniejszych bugów. Niestety, program nie jest darmowy, jednak można używać jego wersji testowej przez 30-dni. Po tym okresie należy wykupić jedną z kilku licencji.

Aplikację można pobrać stąd, a na zachętę dodam, że ma ona polski interfejs.