Total War: Shogun 2 - wkrótce może być za darmo! [potwierdzone - 10.04.2020]

Jak podaje SteamDB, od 18 do 20 kwietnia b.r. będzie można zagrać za darmo w cenioną strategię Total War: Shogun 2. Nie jest to jednak informacja oficjalna.

Według niepotwierdzonych przez Valve doniesień, gra Total War: Shogun 2 będzie dostępna za darmo na Steam tylko przez dwa dni, ale każdy, kto w tym czasie doda ją do swojej biblioteki, zatrzyma tę pozycję na zawsze i bez późniejszych opłat. Wydany w 2011 roku tytuł kosztuje normalnie 127,99 zł , więc oszczędność byłaby spora. Produkcja ta łączy strategię z bitwami taktycznymi rozgrywanymi w XVI-wiecznej Japonii. Stając na czele jednego z dziewięciu klanów należy podbić pozostałych i zjednoczyć kraj - co można dokonać na kilka sposobów. Dyplomacja czasem może być bardziej skuteczna, niż prowadzenie działań wojennych!

Chociaż gra może na początku oszałamiać liczbą opcji, istnieją rozbudowane samouczki, uczące poszczególnych mechanizmów zabawy. Oprócz kampanii solowej istnieje możliwość toczenia potyczek z innymi graczami. Na polu bitwy mogą spotkać się wojska dowodzone przez nawet ośmiu żywych graczy. Od dnia wydania Total War: Shogun 2 cieszy się niesłabnąca popularnością, dzięki czemu zawsze znajda się chętni do starć. A ponieważ tytuł ma już swoje lata, jego wymagania sprzętowe nie są wygórowane - powinien działać nawet pod Windows XP z 1GB RAM.

Wypada tylko czekać, czy informacja o możliwości bezpłatnego dodania gry do swojego konta zostanie potwierdzona. A jeśli preferujesz klimaty fantasy, warto polecić inna odsłoną serii - Total War: Warhammer.

AKTUALIZACJA 10.04.2020

SteamDB potwierdza informację o czasowej bezpłatności gry, jednak we wpisie widnieje data 27 kwietnia - 1 maja. Dlatego nadal czekamy na potwierdzenie.

Źródło: SteamDB