Total War: Warhammer 3 – zobacz zwiastun fabularny

W sieci pojawił się filmowy zwiastun ostatniej części trylogii strategicznych gier w uniwersum Warhammera. Opublikowany materiał prezentuje świat, w którym przyjdzie nam walczyć.

W zaprezentowanym filmie próżno szukać fragmentów faktycznej rozgrywki. Dostajemy w nim jednak przedsmak tego czym prowadzone bitwy mogą się charakteryzować i jakie jednostki będą w nich walczyć. Na filmie widzimy przede wszystkim liczne oddziały piechoty oraz towarzyszące im fantastyczne bestie. Zwiastun nakreśla nam także tło fabularne gry, w której będziemy musieli obronić cesarstwo Wielkiego Kataju przed hordami Chaosu.

Total War: Warhammer 3 jest ostatnią częścią trylogii umiejscowionej w tym świecie. Fani serii gier Total War oraz dwóch poprzednich części doskonale wiedzą czego mogą się spodziewać od produkcji Creative Assembly. Będzie ona grą strategiczną z dwoma trybami rozgrywki. W systemie turowym naszym zadaniem będzie uważne dowodzenie całą frakcją, przemieszczanie armii, dbanie o rozwój i gospodarkę. Natomiast liczne bitwy z udziałem tysięcy jednostek będziemy prowadzić w czasie rzeczywistym.

Zobacz również:

  • Nie tylko Call of Duty. Najlepsze gry o II wojnie światowej

Jak wspomnieliśmy, w opublikowanym filmie nie zobaczymy samej rozgrywki, jednak dziś o godzinie 18 polskiego czasu deweloperzy opublikują materiał pokazujący fragmenty gry. Co ciekawe, także i zwiastun fabularny miał mieć swoją premierę dzisiaj, jednak, po wycieku materiału, studio zdecydowało się na oficjalną publikację dzień wcześniej. Premiera gry ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Nowa gra EA za darmo w dniu premiery! O jaki tytuł chodzi?