Total (Windows) Commander 5.5

Znakomity menedżer plików, znany dotychczas jako Windows Commander, ukazał się właśnie w nowej wersji i pod zmienioną nazwą. Total Commander 5.50 oferuje kilka nowych przydatnych funkcji, jak np. współpraca z urządzeniami PocketPC. Jednak największe zainteresowanie wzbudzają przyczyny niespodziewanej zmiany nazwy tego popularnego programu.

Okazuje się, jak czytamy na oficjalnej stronie Windows Commandera, że do zmiany nazwy doprowadził list, który autor programu otrzymał z Microsoftu. Koncern, będący właścicielem praw autorskich znaku handlowego "Windows", doszedł do wniosku, że program Christiana Ghislera może swoją nazwą wprowadzać w błąd klientów - mogą oni brać za jego producenta firmę z Redmond. Zastanawia fakt, że Microsoft zareagował dopiero 9 lat od opublikowania pierwszej wersji Windows Commandera.

Żeby uniknąć niepotrzebnego konfliktu i procesu o naruszenie praw autorskich autor zmienił nazwę na Total Commander. "Total", ponieważ program umożliwia kompleksową (totalną) kontrolę nad plikami przechowywanymi na twardych dyskach, a od obecnie wersji pozwala również na wymianę danych z urządzeniami PocketPC.

Pozostałe nowości w Total Commander 5.50 to możliwości dodawania opisów do plików (będą one "przywiązane" do pliku i przenoszone wraz z nim przy kopiowaniu), otwieranie częściowo pobranych plików ZIP oraz szereg drobnych udoskonaleń klienta FTP oraz narzędzi do synchronizacji katalogów.

Total Commander 5.50 jest zgodny z Windows 95, 98, Me, NT, 2000 oraz XP. Cena programu wynosi 127 zł przy jednej licencji. W naszym dziale FTP można pobrać wersję shareware oraz dokonać zakupu licencji.

Plik do pobrania, zakup licencji:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=95