Totalny podbój Imperium Rzymskiego

Firma Creative Assembly uruchomiła oficjalną stronę poświeconą Rome: Total War, potwierdzając tym samym informacje o planowanym wydaniu trzeciej już gry z serii Total War.

W pierwszej odsłonie tej uznanej już wśród strategów serii gracze mieli okazje objąć dowództwo nad jedną z frakcji biorących udział w Japońskiej wojnie domowej, następnie przyszedł czas na średniowieczną Europę i walkę o panowanie na starym kontynencie. Natomiast najnowsza gra z serii Rome: Total War przeniesie graczy w czasy panowania Cesarstwa Rzymskiego.

Ogromny sukces seria Total War zawdzięcza w dużej mierze połączeniu turowej rozgrywki strategicznej na poziomie królestwa czy też cesarstwa z taktycznymi bitwami rozgrywanymi w czasie rzeczywistym i zrealizowanymi w 3D. Rome: Total War będzie wykorzystywał nowy silnik graficzny, który pozwala na to by w jednej

batalii wzięło udział do 10 000 trójwymiarowych, szczegółowo odwzorowanych jednostek. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z tej serii również mapa służąca do strategicznego planowania działań będzie zrealizowana w pełnym 3D i jak zapowiadają autorzy będzie niezwykle szczegółowo odwzorowywała ukształtowanie terenu ówczesnej Europy.

Głównym zadaniem w grze będzie podbicie i zarządzenie Cesarstwem Rzymskim aż do chwili uznania gracza za Imperatora Rzymu. Wśród dostępnych w grze nacji obok Rzymian znajda się m.in. Grecy, Kartagińczycy, Egipcjanie, plemiona barbarzyńskie i wiele innych. Każda z dostępnych w grze nacji będzie dysponować unikalnymi jednostkami charakterystycznymi dla danej narodowości. Planowana data wydania gry nie jest jeszcze znana.

Szczegółowe informacje na temat Rome: Total War możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry: http://www.totalwar.com/rome.htm