Totem w natarciu

Totem, oficjalny odtwarzacz wideo środowiska graficznego Gnome, został ostatnio zaktualizowany do wersji 2.18.1. Jest to pierwsze wydanie aktualizacyjne serii 2.18, która jak dotąd nie sprawiała żadnych problemów.

Totem w natarciu

Totem

Totem 2.18.1 został napisany na bazie programów Xine i GStreamer. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików wideo, takie jak AVI, MPEG czy WMV. Program posiada zintegrowaną listę odtwarzania zaopatrzoną w funkcje pętli i losowego wyboru. Odtwarza filmy zapisane w postaci VCD i Digital CD (z CDDB). Współpracuje także z kartami muzycznymi obsługującymi dźwięk przestrzenny (4.0, 4.1, 5.0, 5.1, AC3). Totem 2.18.1 jest również kompatybilny z większością napisów do filmów zawartych w VCD, DVD, OGG/OGM. Odtwarzacz może być obsługiwany sieciowo. Wspiera także system LIRC, który pozwala na zdalną kontrolę za pomocą podczerwieni.

Wersja 2.18.1 wprowadza kilka nowinek do interfejsu programu. Usunięto drażniące informacje o brakujących wtyczkach. W oknie informacji dodano ścieżkę dostępu zaznaczonego filmu. Zlikwidowano problem błędów przy wczytywaniu nowych pozycji do listy odtwarzania. Problemu nie będzie także sprawiać dodawanie do niej wielu plików w czasie pracy programu.

Pobierz plik

Więcej informacji znajduje się na stronie domowej programu.