Totem w natarciu

Totem, oficjalny odtwarzacz wideo środowiska graficznego Gnome, został ostatnio zaktualizowany do wersji 2.18.1. Jest to pierwsze wydanie aktualizacyjne serii 2.18, która jak dotąd nie sprawiała żadnych problemów.

Totem

Totem

Totem 2.18.1 został napisany na bazie programów Xine i GStreamer. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików wideo, takie jak AVI, MPEG czy WMV. Program posiada zintegrowaną listę odtwarzania zaopatrzoną w funkcje pętli i losowego wyboru. Odtwarza filmy zapisane w postaci VCD i Digital CD (z CDDB). Współpracuje także z kartami muzycznymi obsługującymi dźwięk przestrzenny (4.0, 4.1, 5.0, 5.1, AC3). Totem 2.18.1 jest również kompatybilny z większością napisów do filmów zawartych w VCD, DVD, OGG/OGM. Odtwarzacz może być obsługiwany sieciowo. Wspiera także system LIRC, który pozwala na zdalną kontrolę za pomocą podczerwieni.

Wersja 2.18.1 wprowadza kilka nowinek do interfejsu programu. Usunięto drażniące informacje o brakujących wtyczkach. W oknie informacji dodano ścieżkę dostępu zaznaczonego filmu. Zlikwidowano problem błędów przy wczytywaniu nowych pozycji do listy odtwarzania. Problemu nie będzie także sprawiać dodawanie do niej wielu plików w czasie pracy programu.

Pobierz plik

Więcej informacji znajduje się na stronie domowej programu.