Touch Sight - aparat kompaktowy dla...niewidomych!

Na stronie Yanko Design zaprezentowany został bardzo interesujący projekt nowego cyfrowego aparatu fotograficznego - Touch Sight. Co ciekawe, urządzenie zostało skonstruowane z myślą o... niewidomych.

Projekty przedstawiane na łamach zajmującego się designem magazynu Yanko Design są bardzo interesujące i często zaskakujące. Autorem najnowszego z nich - konceptu nowego cyfrowego aparatu fotograficznego o nazwie Touch Sight - jest Chueh Lee.

Touch Sight (źródło: yankodesign.com)

Touch Sight (źródło: yankodesign.com)

Urządzenie skonstruowane zostało z myślą o niewidomych amatorach fotografii. Cechuje się dosyć nietuzinkowym wyglądem oraz brakiem tradycyjnego panelu LCD - został on zastąpiony tzw. wyświetlaczem Braille'a, który poprzez odpowiednie ukształtowanie powierzchni potrafi wyświetlić możliwy do odczytania dotykiem palców trójwymiarowy obraz wykonanej właśnie fotografii. Do każdej z nich można dołączyć trwającą trzy sekundy notatkę głosową, zaś sama obsługa urządzenia wydaje się bardzo prosta - niewidomy użytkownik musi jedynie pamiętać o tym, aby podczas robienia zdjęć sprzęt umiejscowiony był na jego czole (dzięki temu aparat zostaje maksymalnie ustabilizowany co przekłada się bezpośrednio na jakość rejestrowanych przez niego ujęć).

Niestety nie wiadomo czy aparat trafi do produkcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Yanko Design.