ToughDrive Sport - przenośne dyski twarde od Freecom

Firma Freecom Technologies wprowadziła do sprzedaży nową serię przenośnych dysków twardych. Urządzenia ToughDrive Sport oferują użytkownikom wytrzymałą obudowę ze zintegrowanym przewodem USB, wewnątrz której montowane są 2,5-calowe dyski SATA.

ToughDrive Sport to nowa seria przenośnych dysków twardych wprowadzona do sprzedaży przez firmę Freecom Technologies. Urządzenia przyciągają uwagę za sprawą wytrzymałej, odpornej na wstrząsy obudowy, z którą zintegrowany został przewód USB. Wewnątrz montowane są 2,5-calowe dyski SATA o pojemności 250, 320 i 500 GB. Producent sugeruje, że nie powinien im zaszkodzić upadek na płaską powierzchnię z wysokości do 2 metrów. Godny odnotowania jest mechanizm sprzętowego szyfrowania danych oparty o algorytm MD5 (256-bit). Połączenie z komputerem jest realizowane za pośrednictwem portu USB, który stanowi również źródło zasilania.

ToughDrive Sport - przenośne dyski twarde od Freecom

ThoughDrive Sport wytrzymuje według producenta upadek na płaską powierzchnię z wysokości do 2 metrów.

Produkt o wymiarach 151 x 91 x 22 mm waży 260 g. Jest dostarczany z programem NTI Shadow, ułatwiającym zapisywanie kopii zapasowych, który może być wykorzystywany zarówno przez użytkowników systemów Windows, jak i Mac OS X. Dla systemów oferowanych przez Microsoft dostarczany jest ponadto sterownik Turbo USB 2.0, który ma przyczynić się do zwiększenia szybkości przesyłania danych.

Prezentowane urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją. Poszczególne wersje zostały wycenione odpowiednio na 109 euro (250 GB), 129 euro (320 GB) oraz 169 euro (500 GB).

Zobacz też: Ranking produktów PCWorld.pl - dyski zewnętrzne.