Tożsamość Banksy’ego na sprzedaż

Jeden z użytkowników serwisu aukcyjnego eBay twierdzi, że odkrył prawdziwą tożsamość kultowego brytyjskiego artysty. Zapisane na kartce papieru imię i nazwisko Banksy’ego trafiło na sprzedaż w serwisie eBay. W kilka chwil po rozpoczęciu aukcji oferowano za nie niecały milion dolarów.

Aukcja nie trwała długo, ale podana w niej kwota wyjściowa bardzo szybko została przebita i osiągnęła zawrotną wartość. Osoba chcąca sprzedać informacje na temat prawdziwej tożsamości artysty początkowo żądała za nie trzech tysięcy dolarów. Chwilę później jeden z licytujących chciał już zapłacić 999 tysięcy dolarów za dwa słowa zapisane na kartce papieru. Sama aukcja została jednak wstrzymana przez pracowników serwisu eBay bez podawania oficjalnego powodu, dla których podjęto taką decyzję.

A skąd wiadomo, że sprzedawca oferował prawdziwą i wiarygodną informację? Niestety nie wiadomo. On sam twierdzi, że porównywał kwoty, za które sprzedawano prace Banksy’ego na aukcjach z dokumentami zawierającymi rozliczenia podatków Brytyjczyków. Po wielu godzinach ciężkich prac miał zidentyfikować "PIT" będący deklaracją artysty.

Zobacz również:

  • Netflix - Frida już dostępna!

Sam Banksy, choć tworzy na całym świecie, nigdy publicznie nie pokazał swej twarzy. Udało mu się wykreować wiele rozpoznawalnych prac, nakręcić film czy zrobić czołówkę do serialu The Simpsons. Mimo to świat do tej pory nie wie kto kryje się za znanym pseudonimem artystycznym.