Tracer Navigator TRN-1

Tracer Navigator to oferta dla osób poszukujących taniego zestawu do nawigacji. Sprzedawany jest razem z MapąMap Tracer i naprawdę dobrze sprawdza się na polskich drogach.

Tracer Navigator to oferta dla osób poszukujących taniego zestawu do nawigacji. Sprzedawany jest razem z MapąMap Tracer i naprawdę dobrze sprawdza się na polskich drogach.

Największe zalety urządzenia to mocny głośnik, szybkie ustalanie bieżącej pozycji (chipset SiRFstar III), adresy z numerami domów (tylko większe miasta) oraz obsługa oprogramowania za pomocą palców, bez konieczności wyjmowania rysika.

Wady

Tracer Navigator TRN-1

W wypadku urządzeń do nawigacji wady związane są zwykle albo z niewłaściwie zaprojektowanym sprzętem, albo z dziurawym oprogramowaniem. Niestety, w Navigatorze znaleźliśmy niedociągnięcia obu typów.

Po wyłączeniu i włączeniu urządzenie miewa skłonność do zapominania, że ustawiliśmy mu najszybszą trasę, i zaczyna kierować nas drogą najkrótszą, przez wioski i lasy. Jest to wyjątkowo uciążliwe, gdy poruszasz się po nieznanym terenie, gdzie nie ma drogowskazów.

Kłopotliwe bywają też mylące porady elektronicznego przewodnika, który potrafi powiedzieć "trzymaj się lewej", a po 500 metrach "skręć w prawo". Na jezdni z trzema pasami, przy dużym natężeniu ruchu jest to manewr niemal niewykonalny - dlatego w mieście lepiej mieć ze sobą pilota albo samemu kontrolować przebieg trasy na wyświetlaczu.

Kilkakrotnie zdarzyło nam się przypadkowe wyciągnięcie karty pamięci: umieszczono ją w taki sposób, że wystarczy delikatnie nacisnąć, żeby wyskoczyła z gniazda. Co najgorsze, wysuwa się zaledwie na 3 milimetry, a urządzenie nie wyświetla żadnego komunikatu o błędzie - można odnieść wrażenie, że oprogramowanie do nawigacji zawiesiło się na dobre.

Skrytykować należy powolne działanie sprzętu i nieprecyzyjność ekranu podczas prób przesuwania mapy. Drażni też zielona dioda w gniazdku ładowarki. Świeci tak mocno, że w nocy najlepiej ją czymś zakleić, w przeciwnym razie będzie odciągać nasz wzrok od jezdni.

Parametry:

Wyświetlacz 3,5 cala, 320x240 (LCD)

Procesor Samsung S3C2440A 400 MHz

GPS SiRFstar III

Oprogramowanie MapaMap Tracer, odtwarzacz multimedialny

Wyposażenie uchwyt na szybę, czytnik kart, kabel USB, ładowarka samochodowa

Informacje Megabajt, tel. 022 6331199,http://www.tracer.com.pl Cena 640 zł

Podsumowanie

Zestaw do nawigacji z dobrym stosunkiem możliwości do ceny. Obsługuje starsze, tanie karty pamięci SD.