TrackMania 2 rusza w listopadzie

W jesienne i zimowe wieczory fani zawrotnych prędkości i szalonych torów wyścigowych będą już mogli zanurzyć się w świecie sieciowej rozgrywki TrackManii 2. Będzie to pierwsza część z zapowiadanego cyklu ManiaPlanet i czwarta część serii.

Pełna nazwa zapowiadanej gry to TrackMania 2 Canyon. Będzie to pierwsza część z cyklu ManiaPlanet. Niedługo dołączą do niej ShootMania i QuestMania. Pierwsza z nich będzie sieciowym FPS-em, a druga sieciowym RPG-em. Firma Nadeo przytotuje więc platformę z trzema grami multiplayer najpopularniejszych gatunków.

Sama TrackMania 2 wykorzysta podobną formułę, co jej poprzednie części. Kombinacja misji single player, wyścigów wieloosobowych w licznej sieciowej społeczności oraz możliwość łatwego tworzenia własnych torów i dzielenia się nimi z innymi graczami ma zapewnić wciągającą rozrywkę wysokiej jakości.

Multiplayer w nowej grze ma obsługiwać do 200 graczy na raz, co zaowocuje wyścigami większej skali niż w TrackManii United Forever. Beta gry pojawi się jeszcze latem, a finalna wersja w listopadzie. Nie określono na razie, kiedy ukażą się ShootMania i QuestMania.