Tradycja w nowych szatach

Typowe hasło w bazie to pytanie, odpowiedź i nagranie - to wystarczy do opanowania pokaźnego zasobu wiedzy językowej.

Największą zaletą rozmówek SuperMemo World jest połączenie tradycyjnej formy książkowej z techniką powtórek SuperMemo. Program można wykorzystywać na różne sposoby, ale najpowszechniej stosowaną techniką jest klasyczny schemat pytanie-odpowiedź, opatrzone dodatkowo nagraniem. Rozmówki nadają się do tego idealnie - seria obejmuje już kilka języków kongresowych, a można ją nabyć w supermarketach z elektroniką.

To typowy, tematycznie zorganizowany zestaw fraz i słownictwa potrzebnych w kontaktach turystycznych. Rozmówki nie mogą być, oczywiście, podstawowym materiałem do nauki języka, ale nadają się doskonale jako rozszerzenie klasycznego kursu językowego. Tym bardziej, że zawierają sporo, bo 3000-3500 haseł.

Dzięki prostemu i estetycznemu interfejsowi program może być stosunkowo łatwo opanowany, ale niewątpliwie warto przestudiować instrukcję obsługi zawartą w pomocy. Technika pracy z SuperMemo pozwala dość szybko i trwale opanować spory materiał językowy - w spokojnym tempie można przyswajać ok. 30 nowych haseł dziennie (plus wyznaczane przez program powtórki), dlatego pierwszy cykl nie powinien przekroczyć trzech miesięcy, a po roku powtarzania użytkownik powinien mieć głowę nabitą słownictwem. Niewątpliwą zaletą jest układ polsko-angielski, który zmusza do czynnego odtwarzania angielskich odpowiedników.

Dodatkową zaletą rozmówek jest zamieszczenie na płycie nagrań MP3 zawierających angielskie hasła. Można je przenieść do dowolnego odtwarzacza "empetrójek" i słuchać np. w samochodzie.

Jeśli można czegoś oczekiwać, to sukcesywnego rozszerzania palety języków, a także, być może, poszerzenia objętości baz w postaci elektronicznej, bo trudno zwiększać objętość samej książeczki.

Cena 20 zł

Informacje http://www.supermemo.pl