Trailer Gears of War 2 bez tajemnic

Całkiem niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszym, i na razie jedynym, trailerem do gry Gears of War 2. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Teraz jednak, mamy dla fanów tego tytułu wielką niespodziankę. Zdradzamy kilka szczegółów dotyczących samej gry. Większość z nich to wyjaśnienie kolejnych scenek ze smakowitego filmiku. Artykuł pochodzi z zaprzyjaźnionej nam amerykańskiej strony GamePro.

1. Derrick Trucks - Ciężarówki te są nowymi pojazdami w Gears of War 2. Nasz bohater co prawda nie będzie mógł ich prowadzić, jednak w grze znajdować się będzie mnóstwo wież kontrolnych. Przy ich pomocy fani będą mogli przejąć kontrolę na tymi wielkimi pojazdami i holować tzw. Grind Lifts.

2. Grind Lifts - Używane są do kopania wielkich dziur w ziemi. Dzięki nim można bez problemu odsłonić podziemnie miasta Locusów i zaatakować je z zaskoczenia. Niezwykle przydatne w wojnie jaka toczy się w Gears of War 2.

3. Rozdziały - Druga część gry, podobnie zresztą jak i pierwsza, podzielona będzie na akty i sceny. W pierwszym trailerze widzimy mrożącą krew w żyłach scenę z aktu pierwszego, sceny trzeciej.

4. Brumaks - Tym razem te potężne istoty rozsiane będą bo całym świecie gry. Nasz bohater będzie musiał na nie naprawdę uważać, bowiem są one zaopatrzone w karabin maszynowy na plecach oraz dwie wyrzutnie rakiet na ramionach. Siła ognia robi wrażenie. Dodatkowo Brumaki mogą beż problemu strącić naszego bohatera z ciężarówki wspomnianej w punkcie 1.

5. Reavers - Te stworzenia zostały jedynie przedstawione pod koniec pierwszej części gry. Są one latającymi przeciwnikami, na których żołnierze Locusów mogą jeździć niczym na koniach.

6. Nowe bronie - W trailerze Marcus używa jednostrzałowej strzelby oraz pistoletu automatycznego. Strzelba robić będzie dużo więcej szkód naszym przeciwnikom, ale jej minusem jest wspomniana wcześniej jednostrzałowość. Pistolet zaś miotać będzie jedynie serie (po pięć kul w każdej).

7. Tarcza z Locusów - Teraz Marcus Fenix będzie mógł podnieść martwe ciało wroga i użyć go jako tymczasowej tarczy. Pomysł wydaje się być genialny i przypomina nieco sceny z filmu "Alien versus Predator".

8. Walki z użyciem piły mechanicznej - W drugiej części gry możliwe będą walki z przeciwnikami przy użyciu piły mechanicznej. Niestety, okazuje się, że takie starcie możliwe będzie jedynie wtedy, gdy nasz przeciwnik również będzie zaopatrzony w piłę mechaniczną. Trzeba jednak przyznać, że może to wyglądać bardzo widowiskowo.

9. Krew - Jednym słowem to, co gracze lubią najbardziej. Na tegorocznym GDC, Cliff Bleszenski, jeden z głównych programistów z Epic Game, powiedział, że druga część gry korzystać będzie ze specjalnego systemu pozwalającego na niszczenie otoczenia. No cóż, system ten nie dotyczy jedynie otoczenia. Twórcy twierdzą, że "dwójka" będzie dużo bardziej krwawa od poprzedniczki.