Trak VDP-510VM

Niewielki, tani i efektowny odtwarzacz dvd, Niestety o nie najlepszych parametrach obrazu.

Niewielki, tani i efektowny odtwarzacz dvd, Niestety o nie najlepszych parametrach obrazu.

Trak VDP-510VM

Trak to kolejna marka elektroniki użytkowej, kojarzona głównie z przenośnymi odtwarzaczami MP3, którą na nasz rynek wprowadza Yamada. Do redakcyjnych testów trafił Trak VDP-510VM - tani, niewielki odtwarzacz DVD. Urządzenie stylistycznie jest interesujące - ma zgrabną i dobrze wykonaną obudowę. Przednia ścianka jest zaokrąglona przy górnej krawędzi, a dolny pas zajmuje lustrzany pasek tworzywa kryjący wyświetlacz. Niestety, po uruchomieniu odtwarzania rozbłyska on wieloma kolorami, co nie wszystkim przypadnie do gustu. Urządzenie ma tylko 22cm szerokości i 23cm głębokości i jak na tak tani model jest nieęle wyposażone. Ma m.in. wyjścia wideo komponentowe z progresywnym skanowaniem i Euroscart z RGB oraz dwa wyjścia cyfrowe audio (koncentryczne i optyczne). Trak VDP-510VM potrafi także odczytywać pliki JPEG i MP3, lecz nie oferuje odtwarzania DivX-ów.

Trak VDP-510VM

Pilot niedopracowany, nieczytelny, wykonany z materiałów niskiej jakości.

Menu ekranowe urządzenia zostało w pełni przetłumaczone na język polski. Zainstalowany w odtwarzaczu układ wideo nie jest wysokiej jakości. Podobnie jak w przypadku modelu Easytouch, którego test publikujemy na poprzedniej stronie, przy jednoczesnym podłączeniu do wyjść wideo okablowania różnych standardów pojawiają się przebicia i wzajemne zakłócenia. Przy korzystaniu tylko z jednego rodzaju połączeń jest lepiej. Jakość obrazu jest przeciętna (słaby kontrast i dynamika kolorów) jednak ma dobrą ostrość, a barwy nie są przejaskrawione. Parametry obrazu można regulować (kontrast, barwa, nasycenie, jasność). Jakość dźwięku oferowanego przez urządzenie również jest na poprawnym poziomie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 169 zł

Dystrybutor Umax Polskahttp://www.umax-polska.pl

Wymiary 22 x 4,8 x 23 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, progresywne skanowanie, regulacje obrazu i dźwięku

Złącza kompozyt, S-Video, komponentowe, Euroscart (z RGB), wyjścia cyfrowe optyczne i elektryczne

Główni rywale

Wiwa HD238 229 zł

Dobra obsługa plików DivX (ale bez kodowania QPEL i GMC) i napisów .txt. Dobry zestaw funkcji. Obraz i dźwięk na poprawnym poziomie.

Manta 002 Basic 179 zł

Zadowalająca jakość obrazu na wyjściu Euroscart, słabe progresywne skanowanie.

Dlaczego

Atrakcyjny wygląd i małe wymiary. Przeciętna jakość obrazu, poprawna dźwięku.