Transakcje w Second Life przekroczyły milion dolarów dziennie

Wirtualny świat Second Life ciągle się rozrasta. Aktywnych użytkowników wciąż przybywa, a biznes coraz bardziej się rozkręca. Już teraz wartość dziennych obrotów w grze osiągnęła sumę ponad miliona dolarów.

Transakcje w Second Life przekroczyły milion dolarów dziennie
Jak twierdzi przedstawiciel Linden Labs, w całą sumę zostały wliczone dokładnie wszystkie transakcje, jakie zawarto w wirtualnym świecie. Były to zarówno wszystkie przypadki handlu (towar za towar), jak również transakcje typu kup/sprzedaj.

Suma, jaką osiągnięto, może na pierwszy rzut oka wydawać się dosyć spora. Nic bardziej mylnego. Jak sprytnie policzono, 1,3 miliona dolarów dziennie (bo tyle dokładnie udało się graczom SL osiągnąć) podzielone przez liczbę użytkowników daje nam... 6,5 USD na głowę. Nie jest to więc suma porywająca.

Zobacz również:

  • Jak po 17 latach Dragonflight sprawił, że muszę skończyć z World of Warcraft

Co ciekawe, wartość tę porównano z hipotetycznym wynikiem jaki mógłby zostać osiągnięty w grze World of Warcraft. Otóż, gdyby za wszystkie transakcje płacono tam dolarami, a nie złotem, to dzienne obroty osiągnęłyby zawrotny pułap 58,5 milionów dolarów.

Takie porównania mają, rzecz jasna, charakter czysto teoretyczny. Ważne jest co innego, to, że gry sieciowe zyskują coraz większą popularność. I pomimo iż Second Life oraz WoW reprezentują dwa zupełnie oddzielne gatunki, to wciąż przyciągają nowych użytkowników. Czyżby klasyczne gry odchodziły do lamusa?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: