Transcend i ITRI prezentują pamięć USB o pojemności...2 TB!

Firma Transcend i Tajwan Industrial Technology Research Institute zaprezentowały przenośną pamięć USB o pojemności...2 TB!

Rosnąca ilości cyfrowych danych, które chcemy ze sobą przenosić, wymaga coraz pojemniejszych urządzeń takich jak pendrive’y czy przenośne dyski twarde.

Na targach Display Taiwan firma Transcend oraz Tajwan Industrial Technology Research Institute zaprezentowały przenośną pamięć flash o nazwie "Thin Card", która pod względem pojemności pozostawia daleko w tyle konkurencję. Pozwala bowiem na zmagazynowanie aż...2 terabajtów informacji!

Niestety nic nie wiadomo o parametrach urządzenia poza tym, że komunikuje się ono z komputerem za pomocą szybkiego interfejsu USB 3.0. Ponadto, jak widać na filmie, cechuje się niewielkimi wymiarami odpowiadającymi standardowemu pendrive’owi oraz jest dostępne także w kilku wersjach, z których najmniej pojemna oferuje 16 GB pamięci.

Niestety obecnie nie wiadomo kiedy 2-terabajtowa przenośna pamięć "Thin Card" trafi na rynek ani jaka może być jej przewidywana cena. Z góry można jednak założyć, że z pewnością będzie ona wysoka.