Transcode zaktualizowany

Na światło dzienne wyszła wersja 1.0.3 popularnego pakietu narzędzi do konwersji audio i wideo. W nowym wydaniu ulepszono wiele filtrów i dodano wsparcie dla nowych bibliotek.

Transcode 1.0.3 to zestaw prostych, lecz bardzo wydajnych aplikacji obsługiwanych drogą tekstową, przeznaczonych do konwersji wideo wraz z zawartymi w nim ścieżkami dźwiękowymi. Pozwalają one na kodowanie i dekodowanie takich formatów jak MPEG 1/2/4, QuickTime, AC3 (audio) czy MPEG-PS. Dodatkowo dostępny jest bardzo szeroki wybór filtrów (postprocess, wyostrzanie obrazu, resampling, itp.).

Transcode ma budowę modułową. Poszczególne pakiety importu umożliwiają między innymi dekodowanie wideo o różnych formatach z nośników danych "w locie". Moduły odpowiadające za eksport pozwalają na kodowanie m. in. w formatach DivX 4.02/5.xx, XviD, Digital Video, MPEG-1/2, AC3 lub PCM audio. Użytkownik ma również do dyspozycji zestaw narzędzi, służących łatwej obsłudze funkcji modułów. (konwersja wideo, łączenie uzyskanych plików, filtry, itp.) Transcode jest powszechnie wykorzystywany przez najpopularniejsze aplikacje do konwersji filmów. Jest to zestaw przeznaczony dla systemów "*niksowych".

Pobierz plik

Wersja 1.0.3 jest pozbawiona kilku istotnych błędów poprzedniego wydania oraz jest w pełni kompatybilna z najnowszymi bibliotekami FFMPEG. Zaktualizowano również niektóre filtry, zwiększając zarazem ich wydajność. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta.