Transformers: Dark of the Moon - recenzja (3DS)

Transformers: Dark of the Moon - gra na 3DS - jest gorsza nawet niż film, ale trwa kilka godzin dłużej i kosztuje dwa razy więcej. Pierwsza i podstawowa wada gry - Transformers: Dark of the Moon na 3DS nie da się transformować. Absurd, prawda?

Transformers Dark of The Moon na 3DS

Ostatnio zmieniające kształty roboty znów są w modzie. Do kin trafił Transformers 3 - trzecia odsłona filmu podbijającego serca młodej widowni. Pojawiły się akcje promocyjne takie jak Transformers 3 Roadshow i Sony Roadshow 3D. Na rynku pojawiła się gra Transformers The Dark of the Moon na PS3 i Xbox 360. Teraz z kolei pojawiła się gra w wersji przenośnej na konsolę Nintendo 3DS. Lepiej byłoby jednak dla wszystkich, gdyby ta gra nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Transformers Dark of The Moon

Transformers Dark of The Moon

Transformers: Dark of the Moon - najgorsza gra na 3DS?

Transformers: Dark of the Moon można uznać za jedną z najgorszych gier wydanych na 3DS. To 18 monotonnych misji okraszonych wyjątkowo brzydką grafiką.

Transformer bez możliwości transformacji?

Gra opiera się na trybie “Stealth Force" - czyli czymś pomiędzy robotem a pojazdem, w który się zmienia. Tylko, że tutaj jesteś zmuszony grać w postaci samochodu. Walka jest okropna, a model jazdy przyprawia o ból głowy. Korzystanie z trybu Stealth Force wymaga doładowywania swojego paska energii. W tym celu trzeba w czasie każdej z misji zbierać Energony, które uzupełniają twoją energię i pozwalają walczyć. To w prymitywny sposób przedłuża grę.

Monotonna walka w Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon bez końca spamuje gracza tymi samymi typami przeciwników. Strzelasz do wrogów, jedziesz po amunicję i energię i znowu wracasz do dzieła zniszczenia. I tak w kółko. Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek różnorodności w walce, która nudzi się już po kilku minutach.

Transformers 3

Transformers 3

Transformers: Dark of the Moon - nawet film jest lepszy...

Transformers: Dark of the Moon na 3DS nadają się jedynie do kosza na śmieci. Nawet jeżeli kochasz transformery i kupujesz wszystko, co z nimi związane, nie kupuj tej gry, bo będziesz żałować każdej wydanej złotówki. A jeżeli koniecznie chcesz wydać pieniądze na zmieniające kształty roboty, lepiej obejrzyj jeszcze raz w kinie film Transformers 3.

Transformers: Dark of the Moon - zalety

- dobrze zrobione cutscenki, niezły dźwięk

Transformers: Dark of the Moon - wady

- krótka kampania, problemy ze spadającą ilością klatek, dziwne kontrolery, nudne misje okropna grafika, frustrujący gameplay, brak jakiejkolwiek optymalizacji, gra się przycina, transformery nie mogą się transformować (!)

Transformers: Dark of the Moon - ocena

1/5