Transformers nad polskim morzem? Weź udział w Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision

Konstruujesz roboty? Może wziąć udział w w II edycji Trójmiejskiego Turnieju Robotów Robo3DVision na Politechnice Gdańskiej. Zawodnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Minisumo, Freestyle oraz LineFollower.

II edycja Trójmiejskiego Turnieju Robotów Robo3DVision odbędzie się 28 maja 2010 r. na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej. Turniej jest kontynuacją odbywającego się od czterech lat Dnia Robota.

Turniej jest przeznaczony dla studentów kierunków technicznych oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W ramach imprezy odbędą się następujące konkurencje:

Minisumo - zawody przypominające walki Sumo. Na metrowym ringu walczą ze sobą dwa roboty. Każdy z nich musi się mieścić na kartce papieru o wymiarach 10 cm x 10 cm. Wygrywa ten, kto dowolną metodą wypchnie przeciwnika z ringu.

Freestyle - czyli "styl dowolny", a więc wszystkie chwyty dozwolone. W tej konkurencji można puścić wodze fantazji i pokazać dosłownie wszystko, co można określić jako robot.

LineFollower - Zadaniem robotów biorących udział w tej konkurencji jest pokonanie trasy wyznaczonej przez czarną linię umieszczoną na jasnej powierzchni. Wykorzystując odpowiednie sensory i działając według zaimplementowanego algorytmu, nie mogą one z niej zjechać. Wygrywa robot, który przejedzie trasę w najkrótszym czasie.

W turnieju wystąpią bardzo różne roboty i każdy niezależnie od wieku i umiejętności technicznych może spróbować swoich sił w ich konstrukcji. W konkursie pojawią się roboty budowane przez licealistów i gimnazjalistów z klocków Lego Mindstorms, jak i autorskie konstrukcje elektroniczne tworzone przez studentów z całej Polski.

Więcej informacji na stronie Trójmiejskiego Turnieju Robotów Robo3DVision. PC World objął patronat nad imprezą.