Transmisje strumieniowe pod kontrolą

Podczas konferencji QuickTime Live! Novell zademonstrował technikę buforowania treści multimedialnych, pozwalającą na kontrolowanie strumieniowej transmisji wideo.

Podczas zorganizowanej przez firmę Apple konferencji QuickTime Live! Drew Major, kierownik zespołu badawczego Novella, zademonstrował technikę kontrolowania transmisji strumieniowych formatów wideo. Rozwiązanie to, oparte na usłudze dostarczania treści internetowych - FreeFlow, oferowanej przez firmę Akamai Technologies, oraz na technologii Novell Internet Caching System, wkrótce zostanie wykorzystane do buforowania obrazu wideo w sieci QuickTime TV.

Buforowanie transmitowanego na żywo obrazu w formacie QuickTime zapewni użytkownikom kontrolę nad tym, w jaki sposób i kiedy treści multimedialne będą przesyłane przez Internet. W odróżnieniu od innych rozwiązań, pozwalających wyłącznie na kontrolowanie wyświetlania uprzednio zarejestrowanych animacji, Novell Internet Caching System oferuje takie same funkcje również w przypadku obrazu transmitowanego na żywo za pośrednictwem Internetu.

Korzystając z Novell Internet Caching System obsługującego strumienie danych w formacie QuickTime TV, użytkownicy mogą podczas wyświetlania internetowych przekazów na żywo włączyć pauzę i przewijać obraz, dzięki czemu mają do dyspozycji niemal takie same funkcje, jak w przypadku magnetowidu.

Więcej informacji: www.novell.com