Transportoid, czyli aplikacja do nawigacji miejskiej, wystawiona na sprzedaż

Twórca Transportoid ogłosił na stronie internetowej projektu, że szuka kupca na swoją aplikację. Niewykluczone, że znana i lubiana nawigacja miejska dla użytkowników Androida i Windows Phone zmieni wkrótce właściciela.

Transportoid to funkcjonująca od czterech lat polska aplikacja mobilna, która pomaga w poruszaniu się po wielu polskich miastach użytkownikom podróżującym przy wykorzystaniu transportu zbiorowego. Osoby korzystające często z komunikacji miejskiej mogą za pomocą Transportoida sprawdzać rozkłady jazdy wybranych linii i wyznaczać trasę z punktu A do punktu B na terenie kilkudziesięciu polskich miast i aglomeracji.

Pierwsza wersja aplikacji Transportoid zadebiutowała na system Android od Google, ale pózniej pojawiła się wersja napisana z myślą o użytkownikach smartfonów z systemem Windows Phone. Za powstanie tego narzędzia i jego rozwój przez ostatnie cztery lata odpowiedzialny jest Tomasz Zieliński. Autor Transportoida postanowił po tym czasie znaleźć kupca na swoją aplikację. Nie została jednak podana cena jaką autor chciałby otrzymać za swoją aplikację, czyli wersje na oba systemy mobilne i cały backend.

Transportoid, czyli aplikacja do nawigacji miejskiej, wystawiona na sprzedaż

Tomasz Zieliński czeka na oferty. Autor chwali się przy tym, że program został pobrany 359 tysięcy razy na urządzenia z Androidem i 75 tysięcy razy na smartfony z Windows Phone. Użytkownicy aplikacji nie powinni jednak obawiać się końca Transportoida. Jego twórca w razie braku chętnych na kupno obiecuje dalsze wsparcie dla aplikacji, w tym aktualizację rozkładów i sprzedaż kont premium oferujących dostęp do dodatkowych funkcji.

źródło: transportoid.com