Transwideotyta

Gdy przyjdzie ci ochota na przeniesienie swych cennych (choć teraz rzadko oglądanych) taśm wideo na DVD, zwróć uwagę na sprytne urządzenie HP DVD Movie Writer dc3000.

Jest wiele sposobów konwertowania, ale obecnie tylko dc3000 oferuje wejścia analogowe wideo i nagrywarkę DVD+R/RW (o prędkości 4/2,4/8; jest to również nagrywarka CD/RW 16/10/40) w jednym zewnętrznym urządzeniu. Wystarczy podłączyć owo intrygujące, srebrne pudełko do portu USB 2.0 w komputerze, magnetowid lub inne źródło wideo przyłączyć kablem do wejścia kompozytowego albo S-Video w dc3000, zainstalować oprogramowanie i już można zaczynać. Wbudowana karta kodowania MPEG-2 przechwytuje wejściowy sygnał analogowy wideo i dokonuje cyfrowej konwersji w czasie rzeczywistym.

Sprzęt jest nowatorski, ale tym, co naprawdę wyróżnia dc3000, jest oprogramowanie HP Video Transfer Wizard, które przeprowadza cię przez konwersję wideo i zapisu na DVD. Regulowany minutnik kreatora może zakodować i nagrać do dwóch godzin wideo bez twego nadzoru.

Podczas testów wersji prototypowej natrafiliśmy, co prawda, na drobny błąd, który - zdaniem HP - w wersji finalnej powinien być usunięty (sprzęt trzeba było resetować za każdym razem, gdy oprogramowanie miało wykryć źródło sygnału wideo), ale i tak możliwości urządzenia zrobiły na nas wrażenie.

Co najważniejsze, cały pakiet HP, a więc sprzęt wraz z bogatym zestawem oprogramowania - w tym dodatkowymi aplikacjami do edycji filmu i dźwięku ArcSoft Showbiz i Muvee AutoProducer DVD Edition - otrzymujesz za cenę wyższą o 400 zł od kosztu wewnętrznej nagrywarki DVD porównywalnej klasy. To niewielka nadwyżka, biorąc pod uwagę większą wygodę przeniesienia cennych wspomnień na DVD i możliwość szybkiego podłączenia dc3000 do dowolnego komputera z USB.

Informacje HP, tel. 0800 122622

Cena 1733 zł.


Zobacz również