TrekStor - rodzina Windows Phone ma kolejnego przedstawiciela

Choć Windows Phone ma dość niewielki udział w rynku, to jednak ostatnio pojawia się coraz więcej smartfonów działających pod systemem mobilnym Microsoftu. Najnowszym jest TrekStor.

Nazwa smartfona jest taka sama jak jego producenta, czyli niemieckiej firmy wytwarzającej czytniki e-booków, tablety oraz inny sprzęt elektroniczny, z zestawami top-box włącznie. Jest to pierwszy telefon sygnowany jej nazwą, a jego specyfikacja techniczna prezentuje się następująco: wyświetlacz IPS LCD 4,7-cala z rozdzielczością 1280x720, procesor Quad-core 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 200, 1 GB RAM, 8GB miejsca na dane, tylna kamera 8 Mpix, przednia 2 Mpix, wsparcie dla dwóch kart SIM. Ma 7,2 mm grubości.

TrekStor jak na razie dostępny będzie tylko we Włoszech w cenie pomiędzy 120-150 Euro (500-600 złotych). Design tego modelu kojarzyć się może z innymi smartfonami działającymi pod Windows Phone - XOLO WIN Q900s oraz Yezz Billy 4.7. Microsoft może mieć powody do zadowolenia, ponieważ rośnie liczba firm zainteresowanych produkcją smartfonów z ich systemem na pokładzie.