Trent Reznor: "Tak, tak, TAK! Kradnijcie moją muzykę!"

W trakcie koncertu w Sydney (Australia), Trent Reznor, lider zespołu Nine Inch Nails wygłosił krótkie przemówienie, które raczej nie spodoba się wytwórniom muzycznym. Namawiał on bowiem użytkowników do kradzieży swego najnowszego albumu.

Trent Reznor to jeden z najbardziej znanych amerykańskich muzyków końca XX wieku; stworzył m.in. muzykę do gry Quake I. Jego zdaniem miłośnicy NIN są oszukiwani - ostatni album zespołu (Year Zero) sprzedawany jest w Australii po 30 dolarów, czyli znacznie drożej niż inne płyty. Dlatego gorąco namawia swoich fanów, by go... kradli.

Jak twierdzi Reznor, wytwórnia muzyczna Universal Music nienawidzi go za wytknięcie chciwości (ang. "greedy fucking assholes"). Nie waha się jednak mówić: "Kradnijcie tę muzykę. Kradnijcie. Kradnijcie, kradnijcie więcej i więcej, dawajcie wszystkim swoim przyjaciołom i nie przestawajcie kraść".

Warto przypomnieć, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych, gdy Reznor był "na fali", wiele z jego produkcji wydawano w postaci kosztujących krocie miksów i singli.

Warto zajrzeć: "Nine Inch Nails - Trent Dialogue / TDTWWA (Live: Sydney)" (w języku angielskim)