Triki do Naszej Klasy

Mimo ekspansji Facebooka nasza-klasa.pl, znana od niedawna jako nk.pl, wciąż pozostaje głównym polskim serwisem społecznościowym. Prezentujemy zestaw porad, dzięki którym lepiej dostosujesz funkcje nk.pl do swoich potrzeb. Dowiesz się, m.in. jak usunąć Śledzika, w jaki sposób wyłączyć komunikator NKTalk czy ukryć swoją obecność w serwisie.

Nk.pl to już nie ten sam serwis, co kilka lat temu. Obecnie oferuje gry internetowe, dwa komunikatory (Śledzika i NKtalka) i wiele dodatkowych funkcji. Nic dziwnego, że większość użytkowników nie wie, jak nad tym wszystkim zapanować.

Nasz poradnik pomoże ci rozwiązać część problemów i lepiej skonfigurować konto w nk.pl. Dowiesz się z niego, jak wyłączyć Śledzika i NKtalka, jak ukryć swoją obecność na nk.pl i jak zablokować niechciane osoby.

1. Jak usunąć Śledzika

Dostępny w serwisie nk.pl Śledzik stanowi połączenie facebookowej Tablicy z mikroblogami w rodzaju Blipa lub Twittera. Wiele osób zdecydowało się jednak nie korzystać z tej funkcji. Śledzika nie da się wyłączyć, można za to sprawić, że nie będzie wyświetlał się w oknie przeglądarki internetowej.

Dokonuje się tego narzucając zmianę stylów CSS dla strony nk.pl w przeglądarce internetowej. Nie każda przeglądarka ma jednak taką opcję wbudowaną domyślnie.

Jeżeli korzystasz z Firefoksa, zainstaluj dodatek Stylish. Zrestartuj przeglądarkę, a następnie wybierz z menu opcję Narzędzia | Dodatki | Style | Stwórz nowy styl. Nadaj nowemu stylowi dowolną nazwę, w polu Etykiety wpisz sledzik.pl, natomiast w głównym polu tekstowym wpisz #sledzik_box{display:none;}. Zatwierdź przyciskiem Zapisz.

Od teraz okno śledzika będzie ukrywane przy każdej wizycie na stronie nk.pl. W razie potrzeby możesz je w każdej chwili przywrócić klikając w oknie Stylisha opcję Wyłącz.

Jeżeli używasz przeglądarki Opera, możesz nakazać jej stosowanie dla wybranej strony WWW indywidualnego arkusza stylów CSS bez sięgania po dodatkowe wtyczki. Uruchom systemowy Notatnik i w nowym dokumencie wpisz #sledzik_box{display:none;}. Zapisz plik w wygodnej lokalizacji, np. na pulpicie, jako nk.css.

Następnie uruchom Operę i otwórz stronę www.nk.pl. Z menu dostępnego pod prawym klawiszem myszy wybierz opcję Preferencje dla witryny. W nowym oknie przejdź do karty Wyświetlanie i w formularzu Mój arkusz stylów wskaż lokalizację własnego pliku nk.css. Zatwierdź przyciskiem OK, a następnie odśwież stronę - Śledzik zniknie.


Zobacz również