Triki do Naszej Klasy

Mimo ekspansji Facebooka nasza-klasa.pl, znana od niedawna jako nk.pl, wciąż pozostaje głównym polskim serwisem społecznościowym. Prezentujemy zestaw porad, dzięki którym lepiej dostosujesz funkcje nk.pl do swoich potrzeb. Dowiesz się, m.in. jak usunąć Śledzika, w jaki sposób wyłączyć komunikator NKTalk czy ukryć swoją obecność w serwisie.


Nk.pl to już nie ten sam serwis, co kilka lat temu. Obecnie oferuje gry internetowe, dwa komunikatory (Śledzika i NKtalka) i wiele dodatkowych funkcji. Nic dziwnego, że większość użytkowników nie wie, jak nad tym wszystkim zapanować.

Nasz poradnik pomoże ci rozwiązać część problemów i lepiej skonfigurować konto w nk.pl. Dowiesz się z niego, jak wyłączyć Śledzika i NKtalka, jak ukryć swoją obecność na nk.pl i jak zablokować niechciane osoby.

Zobacz również:

  • Nasza Klasa jutro zniknie z sieci! Masz czas do północy

1. Jak usunąć Śledzika

Triki do Naszej Klasy
Dostępny w serwisie nk.pl Śledzik stanowi połączenie facebookowej Tablicy z mikroblogami w rodzaju Blipa lub Twittera. Wiele osób zdecydowało się jednak nie korzystać z tej funkcji. Śledzika nie da się wyłączyć, można za to sprawić, że nie będzie wyświetlał się w oknie przeglądarki internetowej.

Dokonuje się tego narzucając zmianę stylów CSS dla strony nk.pl w przeglądarce internetowej. Nie każda przeglądarka ma jednak taką opcję wbudowaną domyślnie.

Triki do Naszej Klasy
Jeżeli korzystasz z Firefoksa, zainstaluj dodatek Stylish. Zrestartuj przeglądarkę, a następnie wybierz z menu opcję Narzędzia | Dodatki | Style | Stwórz nowy styl. Nadaj nowemu stylowi dowolną nazwę, w polu Etykiety wpisz sledzik.pl, natomiast w głównym polu tekstowym wpisz #sledzik_box{display:none;}. Zatwierdź przyciskiem Zapisz.

Od teraz okno śledzika będzie ukrywane przy każdej wizycie na stronie nk.pl. W razie potrzeby możesz je w każdej chwili przywrócić klikając w oknie Stylisha opcję Wyłącz.

Triki do Naszej Klasy
Jeżeli używasz przeglądarki Opera, możesz nakazać jej stosowanie dla wybranej strony WWW indywidualnego arkusza stylów CSS bez sięgania po dodatkowe wtyczki. Uruchom systemowy Notatnik i w nowym dokumencie wpisz #sledzik_box{display:none;}. Zapisz plik w wygodnej lokalizacji, np. na pulpicie, jako nk.css.

Następnie uruchom Operę i otwórz stronę www.nk.pl. Z menu dostępnego pod prawym klawiszem myszy wybierz opcję Preferencje dla witryny. W nowym oknie przejdź do karty Wyświetlanie i w formularzu Mój arkusz stylów wskaż lokalizację własnego pliku nk.css. Zatwierdź przyciskiem OK, a następnie odśwież stronę - Śledzik zniknie.