Trinity na Linuksie

Pojawiło się nowe narzędzie, umożliwiające hakerom przeprowadzanie ataków na serwery internetowe, działające pod systemem Linux.

Pojawiło się nowe narzędzie, umożliwiające hakerom przeprowadzanie ataków na serwery internetowe, działające pod systemem Linux. Aplikacja o nazwie Trinity ułatwia przeprowadzanie ataków typu DOS (Denial-of-Dervice) na serwery zabezpieczone przed celowym "przeciążeniem" ruchu. Zagrożeniem może być użycie programów do internetowych pogawędek, takich jak IRC czy ICQ. Dzięki nim właśnie hakerzy mogą "niepostrzeżenie" zainstalować to narzędzie na wybranym serwerze i za jego pomocą zdalnie kontrolować komputer ofiary lub całą jego sieć.

"Trinity to niebezpieczne narzędzie w rękach osób o nieuczciwych zamiarach. Jest ono znacznie bardziej zaawansowane niż programy użyte do słynnych, przeprowadzonych w lutym br., ataków na wiele znanych ośrodków internetowych" - stwierdził Chris Rouland, dyrektor Internet Security Systems.

Na razie Trinity wykryto w ponad 400 komputerów w USA, Australii i Rumunii. Dokładniejsza lokalizacja tych maszyn jest jednak kłopotliwa ze względu na fakt, iż narzędzie to umożliwia hakerom fałszowanie adresu IP swojego komputera. Internet Security Systems udostępniła na swojej witrynie skaner do wykrywania Trinity. Ponadto dla zwiększenia bezpieczeństwa zaleca administratorom zablokowanie usług IRC i ICQ.

Więcej informacji: www.iss.net/


Zobacz również