Triple-S - pogromca MP3?

Z dużym zapałem austriaccy naukowcy zapowiadają, że opracowywany przez nich format muzyczny Triple-S wyprze MP3, który stał się praktycznie standardem kompresji dźwięku.

Nazwa formatu jest skrótem od Super Small Sound (bardzo mały dźwięk). Triple-S ma pozwalać na znacznie wydajniejszą niż MP3 kompresję dźwięku przy zachowaniu porównywalnej jakości. Autorzy twierdzą, że rozmiar plików Triple-S to tylko ułamek wielkości pliku MP3, zawierającego ten sam utwór. Niestety nie podano żadnych konkretnych informacji, np. parametrów kompresji. Oficjalna prezentacja formatu Tripple-S ma nastąpić 14 grudnia.

Naszym zdaniem mało prawdopodobne jest, by nowy format odpowiadał szumnym zapowiedziom jego autorów. Co więcej, informacja o zbliżającym się końcu "panowania" MP3 jest jedynie chwytem reklamowym, próbą wykorzystania niesamowitej popularności tego formatu do rozpropagowania własnego produktu.

Próby odszukania w Internecie oficjalnej strony formatu Triple-S zakończyły się niepowodzeniem, dlatego nie podajemy adresu strony WWW, na której można znaleźć więcej materiałów na ten temat. Informacje, które podajemy pochodzą z niemieckiej redakcji PC World (http://www.pcwelt.de ).