Tripper Light - przenośny magazyn na zdjęcia

Tripper Light (ASUSB2HDTR-10) japońskiej firmy ASKA Corporation to kolejne na rynku urządzenie przeznaczone do współpracy z cyfrowymi aparatami fotograficznymi. Nowość skierowana jest do użytkowników wiecznie narzekających na szybko "zapychającą" się pamięć ich sprzętu.

Tripper Light

Tripper Light

Tripper Light z pewnością nie będzie przeszkadzał w podróży, gdyż charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (115 x 65 x 17 mm) oraz małą wagą (155 gramów). Urządzenie powinno zainteresować osoby wykonujące w terenie ogromne ilości zdjęć w dużych rozdzielczościach, zapełniając tym samym w zastraszającym tempie nawet najbardziej pojemną kartę.

Nowość, którą wyposażono w dysk twardy pozwalający na zmagazynowanie do 20 GB danych, jest kompatybilna z sześcioma kartami pamięci (Compact Flash, MicroDrive, Secure Digital, Multi Media Card, Memory Stick Pro i Memory Stick) oraz systemami Windows Vista, XP, 2000 i Mac OS 9.2.2-10.4.3. Warto też wspomnieć o służącym do komunikacji z komputerem interfejsie USB 2.0 oraz wbudowanej baterii wielokrotnego ładowania, która powinna wystarczyć na 80 minut pracy (jej powtórne naładowanie trwa 180 minut).

Niestety, cena urządzenia nie została podana.


Zobacz również