Trochę wcześniej

Nabywcy nowych komputerów w USA już w przyszłym tygodniu staną się użytkownikami Windows 2000.

Producenci komputerów PC rozpoczną sprzedaż zestawów wyposażonych w Windows 2000 już 24 stycznia. Tym samym nowy system operacyjny Microsoftu ukaże się na rynku 3 tygodnie przed planowaną oficjalną premierą.

Sam producent "okien" potwierdził, iż faktycznie Windows 2000 będzie preinstalowany w komputerach oferowanych przez takie firmy, jak Compaq, HP, Dell czy IBM już pod koniec stycznia tego roku. "Jest to pewien sposób wypełnienia kanału dystrybucyjnego, tak aby wszystko było gotowe na 17 lutego" - mówią przedstawiciele Microsoftu. Klienci, którzy chcą zakupić "pudełkową" wersję Windows 2000, muszą jednak poczekać do dnia oficjalnej premiery systemu. Pierwszy pokaz nowych okienek nastąpi 15-17 lutego w San Francisco. Na połączonej z konferencją prezentacji głos zabiorą m.in. Michael Dell, Michael Capella z firmy Compaq i Bill Gates.

Do 17 lutego Microsoft ma wyłączność na promowanie i publiczne prezentacje swego systemu. Inne firmy mogą do tego czasu jedynie reklamować Windows 2000 w sieci, jednak nie wolno im będzie organizować akcji promocyjnych i reklamowych w jakikolwiek inny sposób.

Więcej informacji: www.news.com