Trojan Remover - sprawdź, czy twój pecet jest czysty

Sieć niestety stała się miejscem pełnym różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Jego twórcy szukają przeróżnych sposobów, by zainfekować nasze komputery i niejednokrotnie im się to udaje. Nie jesteśmy jednak bezbronni. Jednym z narzędzi, których możemy użyć jest Trojan Remover.

Trojan Remover

Do działu download trafiła właśnie wersja trial programu Trojan Remover 6.8.3 Build 2602. Pozwoli ona sprawdzić nam, czy nasz komputer jest zdrowy, czy też może złapał jakiegoś wirusa. Program ten wykrywa trojany, robaki, adware oraz spyware skanując cały komputer, pliki systemowe oraz rejestr.

Trojan Remover radzi sobie z różnego rodzaju zagrożeniami. Potrafi usuwać także zaawansowane trojany lokujące się w pamięci. Ich usuwanie wymaga restartu systemu operacyjnego. Złośliwe oprogramowanie jest unieszkodliwiane jeszcze przed ponownym uruchomieniem systemu Windows.

Zobacz również:

  • Wirus w systemie. Oto 15 oznak jego obecności

Ostatnio złośliwe oprogramowanie jest bardzo niebezpieczne. Niektóre robaki, takie jak np. Stuxnet, są dziełem profesjonalistów. Jeden z trojanów, o którym poinformowało Kaspersky Lab, posiadał natomiast skradzione wcześniej certyfikaty bezpieczeństwa. Jeśli nie mamy ochoty na problemy z komputerem i nie chcemy stać się częścią botnetu, to warto dbać o peceta.

W naszych zasobach jest więcej programów zapewniających bezpieczeństwo. Znajdziecie tam m.in. oprogramowanie do usuwania spyware'u oraz różne programy antywirusowe.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: