Trojan na płytach do cyfrowych ramek Samsunga

Wszyscy, którzy znaleźli pod choinką ramki cyfrowe firmy Samsung, powinni przed rozpoczęciem instalacji oprogramowania z dołączonych do urządzeń płyt, gruntownie przeskanować je swoim antywirusem. Okazuje się, że część CD dostarczana była "z niespodzianką" - trojanem W32.Sality.AE.

Samsung poinformował, że niektóre płyty CD dołączane do zestawów z ramkami cyfrowymi, mogą zawierać niebezpiecznego trojana, który umożliwia cyberprzestępcom dostęp do komputera użytkownika.

Trojan oznaczony jako W32.Sality.AE znajduje się na płytach z oprogramowaniem Samsung's Frame Manager 1.08 dla systemu Windows XP. Samsung otwarcie twierdzi, że Frame Manager 1.08 służy do obsługi wielu modeli ramek cyfrowych, które sprzedaje - m.in. SPF-75H, SPF-76H, SPF-85H, SPF-85P oraz SPF-105P.

Złośliwe oprogramowanie instaluje się w systemie tylko, jeśli użytkownik uruchamia Frame Managera z CD. Trojan jest nieszkodliwy dla użytkowników systemu Windows Vista.

Samsung zaleca pobranie i zainstalowanie Frame Managera XP ze strony internetowej. Wersja ta jest całkowicie bezpieczna i wolna od złośliwego oprogramowania.