Trojan w e-kartce

Firma Sophos ostrzega internautów przed nowym zagrożeniem, rozprzestrzeniającym się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zagrożenie ma postać fałszywej e-kartki, zawierającej odnośnik do strony, instalującej w systemie Windows kilka niebezpiecznych programów - m.in. konie trojański.

Kliknięcie na link zawarty w poniższej wiadomości - który, wedle treści e-maila, powinien prowadzić do przeznaczonej dla użytkownika e-kartki - spowoduje zainfekowanie komputera przez kilka koni trojańskich (m.in. Clsldr-D, Delf-KP oraz Lofler-A). Trojany mogą posłużyć nieautoryzowanym użytkownikom do wykradania danych z zainfekowanego komputera - np. informacji niezbędnych do zalogowania się do banku internetowego.

Treść niebezpiecznego e-maila (fot. Sophos.com).

Treść niebezpiecznego e-maila (fot. Sophos.com).

"Ryzyko jest dość poważne, ponieważ wiele osób daje się nabrać na podobne triki - internauci często myślą, że e-kartkę wysłał im jakiś stary znajomy i klikają na odnośniki zawarte w takich wiadomościach. Na szczęście rozwiązanie jest proste - jeśli dostaniesz wiadomość z linkiem do e-kartki, której się nie spodziewasz, to po prostu ją skasuj" - tłumaczy Graham Cluley z Sophos.

Więcej informacji: Sophos.


Zobacz również