Trojan z Windows

W Internecie pojawił się nowy koń trojański, umożliwiający hakerowi przejęcie kontroli nad zainfekowanym systemem. Backdoor.FTP_Ana.D ukrywa się zwykle w pliku o nazwie Net.exe, zlokalizowanym w folderze Windows.

Po uruchomieniu pliku zawierającego trojana, kopiuje się on do folderu Windows lub Winnt - w zależności d tego, jaki system operacyjny zainstalowany jest a komputerze. Backdoor.FTP_Ana.D zapisuje się w nim pod nazwą Net.exe. Aby uaktywaniać się podczas każdego uruchomienia systemu Windows, trojan zmodyfikuje Rejestr (doda do niego odpowiedni wpis).

"Zagnieżdzony" w systemie Backdoor.FTP_Ana.D umożliwia hakerowi (którego infekuje o gotowości do pracy za pośrednictwem programu ICQ) uzyskanie pelnego, nieautoryzowanego dostępu do systemu i zgromadzonych na lokalnych dyskach plików (może je przeglądać, kopiować, a nawet kasować).

Aby usunąć trojana z systemu, należy zainstalować najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie Backdoor.FTP_Ana.D, należy je skasować.


Zobacz również