Trojan z komunikatora

Backdoor.Kryost jest koniem trojańskim, umożliwiającym nieautoryzowanemu użytkownikowi przejęcie pełnej kontroli nad komputerem. "Trojan" potrafi również kasować pliki programów antywirusowych.

Po uruchomieniu pliku zawierającego "insekta" Backdoor.Kryost usiłuje skasować wszystkie pliki, które znajdzie w folderach Trend Micro, Norton AntiVirus, LANDesk lub Mcafee (są to nazwy popularnych programów antywirusowych lub firm je produkujących). Następnie wysyła e-maila do swojego autora, informując go o tym, że na danym komputer zainstalował się koń trojański.

Backdoor.Kryost pozwala nieautoryzowanemu użytkownikowi na przejęcie pełnej kontroli nad systemem (pod warunkiem, że zainstalowany jest program MSN Messenger, za pomocą którego "trojan" komunikuje się z hakerem) – pozwala m.in. na kopiowanie, kasowanie oraz uruchamianie dowolnych plików zgromadzonych na dysku.

Aby usunąć Backdoor.Kryost, należy sprawdzić system przy pomocy programu antywirusowego (koniecznie uaktualnionego) i usunąć wszystkie kopie "trojana".

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp


Zobacz również