Trojan z kreskówki

Backdoor.Seamy jest koniem trojańskim, umożliwiającym nieautoryzowanemu użytkownikowi przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem. Podczas uruchamiania się "trojan" wyświetla podobiznę bohatera jednego z filmów Disneya.

Po uruchomieniu pliku zawierającego Backdoor.Seamy, "trojan" kopiuje się do katalogu systemowego - jako Tws_32.exe. Seamy modyfikuje również Rejestr, tak, by ów plik był uruchamiany przy każdym starcie systemu Windows.

Podczas uruchomienia się "trojan" wyświetla podobiznę Stitcha – głównego bohatera jednego z filmów Disneya. Następnie otwiera jeden z portów, przez który będzie komunikował się z hakerem. Backdoor.Seamy umożliwia mu dowolne modyfikowanie plików zgromadzonych na lokalnym dysku, otwieranie i zamykanie napędu CD, a nawet wyłączanie komputera.

Aby usunąć "trojana", należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego, a następnie przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie Backdoor.Seamy, należy je usunąć.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp