Trojan z pagerem

Backdoor.FTP_Ana.B jest koniem trojańskim, umożliwiającym nieautoryzowany dostęp do komputera. Po zainfekowaniu systemu, trojan powiadamia o tym hakera, wysyłając wiadomość na jego pager.

Po uruchomieniu pliku zawierającego "insekta", Backdoor.FTP_Ana.B kopiuje się do katalogu systemowego jako plik MS_IIS.exe. Trojan dodaje również do Rejestreu wpis, dzięki któremu plik ów będzie uruchamiany przy każdym starcie systemu Windows.

Po zainfekowaniu komputera, Backdoor.FTP_Ana.B wysyła do hakera wiadomość na pager (za pośrednictwem programu ICQ). Następnie trojan rozpoczyna oczekiwanie na polecenia z zewnątrz. Za jego pomocą haker może dowolnie modyfikować (przeglądać, kopiować, a nawet kasować) dane zgromadzone na twardym dysku.

Aby usunąć "insekta", należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie Backdoor.FTP_Ana.B, należy je usunąć.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp