Trójwymiarowe WWW

Na rynku pojawiło się Adobe Atmosphere - oprogramowanie do tworzenia trójwymiarowych światów na potrzeby WWW.

Nowy produkt Adobe Atmosphere, który w wersji beta pojawił się na rynku w tym tygodniu, umożliwia projektowanie trójwymiarowych światów na potrzeby WWW. Oprogramowanie pozwala internautom odwiedzającym te strony na interakcję, np. przeprowadzanie rozmów online. Aby oglądać świat w trzech wymiarach, wystarczy niewielki plug-in Adobe Atmosphere Browser, umożliwiający przeglądanie światów wykreowanych w Adobe Atmosphere. Ich prezentacja dostępna jest pod adresem:

www.meetingpage.com/communities/atmosphere/gallery.html.

Wirtualna rzeczywistość w sieci nie jest niczym nowym, ale do tej pory była rzadko spotykana. Trójwymiarowa grafika pojawiła się w niewielu specjalistycznych serwisach i w dużym stopniu spowalniała otwieranie stron. Adobe Atmosphere ma to zmienić - do odtwarzania trójwymiarowych i ruchomych obrazów oraz przeprowadzania w tym samym czasie rozmów na chacie ma wystarczyć zwykły modem.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Wersja beta nowego programu już jest dostępna na stronach producenta. Na razie można ją uruchomić tylko na komputerach działających pod systemem operacyjnym Windows. Wersja komercyjna ma trafić do sprzedaży latem tego roku. Jej cena nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji: www.atmosphere.adobe.com