Trójwymiarowe WWW z CubicEye

Przeglądarka internetowa CubicEye firmy 2ce oferuje przedsmak tego, co czeka nas w złożonych sieciowych środowiskach 3D.

Nawet tanie pecety posiadają niezwykłe możliwości odtwarzania odpowiednio przygotowanej grafiki trójwymiarowej, a debiutująca na Comdex Spring przeglądarka internetowa CubicEye firmy 2ce, rzuca nieco światła na to co czeka internautów w niedalekiej przyszłości. CubicEye to w istocie 'front end' dla Microsoft Internet Explorera, który sprawia że nawigacja w 3D staje się podstawowym doświadczeniem podczas serfowania.

Głównym celem CubicEye jest jednoczesne umieszczenie wielu stron WWW w 'zasięgu ręki', stąd okno przeglądarki wygląda jak wnętrze trójwymiarowego sześcianu, który wyświetla witryny na wszystkich pięciu widzialnych ściankach zwanych panelami. Użytkownik może obracać dowolnie sześcian przywołując 'do przodu' odpowiednią stronę, a kostka obraca się w płynnej trójwymiarowej animacji. Oprócz tego można każdą ściankę zamienić w osobny sześcian, a następnie jego ściany w następną kostkę, i tak w nieskończoność. Ze swoich ulubionych stron WWW można zbudować w ten sposób świat 3D składający się z serii tuneli, których ściany 'pokryte' są witrynami WWW, a nawigacja pomiędzy nimi przypomina, w pewnym sensie, grę w Quake'a.

CubicEye Free oraz zapowiedziana także wersja Plus przeglądarki to tylko początek planów firmy 2ce. Niebawem ma pojawić się edycja przystosowana do Palm OS i przystawek Web TV. W październiku natomiast ukaże się wersja CubicEye, która będzie w stanie zmienić dowolną aplikację Windows w sześcian. Darmowa wersja CubicEye Free wkrótce zostanie udostępniona do pobrania, natomiast kosztująca 15 GBP wersja CubicEye Plus ma pojawić się na początku maja 2001 roku.

www.2ce.com


Zobacz również